Издвојено одељење у Месарцима

Основна школа Јован Цвијић у Месарцима основана је 1897. године. С обзиром да је то стара школа настава се изводи у једном неподељеном одељењу од  разреда без већих проблема. Све до 2005. године била су два комбинована одељења. Како се број ученика нагло смањио од тада је неподељена школа. Данас школа у Месарцима има 3 ученика распоређених у другом и четвртом разреду.

МЕСАРЦИ

РАЗРЕД            БРОЈ УЧЕНИКА       ИОП-1            ИОП-2               УКУПНО ЗА ФОРМИРАЊЕ ОДЕ.

2/7                      1                                   /                       /                          1

4/7                      2                                   /                       /                          2

УКУПНО           3                                   /                       /                          3

1 одељење, комбинација 2Р-4Р