Драгојевац

Издвојено одељење у ДрагојевцуПрилику да граде школу у свом селу Драгојевчани су добили 1907. године. Једна од занимљивости је да је план школе био исти као и школе у Тршићу. Градња школе је окончана веома брзо тако да су ђаци пошли у школу 1908. године.
Сада 2014. године школа у Драгојевцу је издвојено одељење у ОШ  Јован Цвијић Дебрц. Ученици у Драгојевцу похађају и завршавају I,II,III,IV разред основне школе.
У овој школи су се образовале и васпитавале многе генерације. Она је изнедрила многе добре, вредне, поштене и учене људе. У јесен 2008. године. учитељице Миланка Стојићевић и Бранка Јакшић у сарадњи са месном заједницом окупиле су велики број мештана у част СТОГОДИШЊИЦЕ ове школе.

Школа у издвојеном одељењу у Драгојевцу реновирана је 2020. године. У приложеним фотографијама можете видети како је школа изгледала пре реновирања, а затим и после реновирања. Овде похађају ученици од I-IV разреда и у њој се налази и предшколска установа.