Издвојено одељење у Драгојевцу

Прилику да граде школу у свом селу Драгојевчани су добили 1907. године. Једна од занимљивости је да је план школе био исти као и школе у Тршићу. Градња школе је окончана веома брзо тако да су ђаци пошли у школу 1908. године.
Сада 2014. године школа у Драгојевцу је издвојено одељење у ОШ  Јован Цвијић Дебрц. Ученици у Драгојевцу похађају и завршавају I,II,III,IV разред основне школе.
У овој школи су се образовале и васпитавале многе генерације. Она је изнедрила многе добре, вредне, поштене и учене људе. У јесен 2008. године. учитељице Миланка Стојићевић и Бранка Јакшић у сарадњи са месном заједницом окупиле су велики број мештана у част СТОГОДИШЊИЦЕ ове школе.

ДРАГОЈЕВАЦ

РАЗРЕД            БРОЈ УЧЕНИКА       ИОП-1            ИОП-2               УКУПНО ЗА ФОРМИРАЊЕ ОДЕ.

1/4                      6                                   /                       /                          6

2/4                      4                                   /                       /                          4

3/4                      3                                   /                       /                          3

4/3                      3                                   /                       /                          3

УКУПНО           16                                 /                       /                          16

2 одељења, комбинација 1Р-3Р: 2Р-4Р

1-3 комбинација – учитељ Зоран Урошевић :

2-4 комбинација Миланка Стојићевић
Издвојено одељење у Драгојевцу и бројно стање ученика у школској 2022/23
index2ДРАГОЈЕВАЦ

Распоред часова за школску 2022/2023.

index2DRAGOJEVAC 1 I 3 RAZRED DRAGOJEVAC 2 I 4 RAZRED
index2DRAGOJEVAC 2 I 4 RAZRED